Na jakie składniki w farbach do włosów należy uważać?

Dzięki farbowaniu możesz nadać swojej fryzurze nowy, atrakcyjny wygląd. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno farby do włosów, sprawdź jej skład. Koloryzacja wykonywana przy pomocy złej jakości farb może niszczyć Twoje włosy, a także być niebezpieczne dla całego organizmu. Nie oznacza to jednak, że masz rezygnować z koloryzacji. Przeczytaj, jakich składników unikać i wybieraj bezpieczne farby do włosów.

Składniki w farbach do włosów, na które powinniśmy uważać:

Amoniak

Amoniak to substancja, która używana jest standardowo w tanich farbach do włosów, które są bardzo popularne w drogeriach. Powoduje on, że łuska włosa się otwiera, dzięki czemu farba może wniknąć głębiej. Dzięki temu kolor jest trwały, niestety, korzystanie z farb z amoniakiem bardzo przesusza i niszczy włosy. Stosując farby z amoniakiem zaburzamy proces wytrącania naturalnego barwnika – melaniny. To powoduje, że kondycja pasm jest osłabiona.

Alergeny

Niektóre ze składników zawartych w farbach do włosów mogą powodować alergię. Objawia się ona przede wszystkim zaczerwienioną podrażnioną i swędzącą skórą. Aby uniknąć alergii, warto sprawdzić, czy w składzie farb, których używamy, nie ma takich substancji jak: siarczany, parabeny, nikiel, fenylenodiamina, chlorowodór, rezorcyna, czy nadtlenek wodoru. Jeżeli zobaczysz, że są one w składzie farby, którą chcesz kupić, nie ryzykuj.

Silikony

Kwestia wpływu silikonów na kondycję włosów jest kontrowersyjna. Niektórzy uważają, że dodają one włosom blasku i sprawiają, że pięknie się prezentują. Faktem jest jednak, że powodują one znaczne obciążenie kosmyków. Silikony w składzie farby do włosów rozpoznamy po końcówkach – silicone, -silanol, -siloxane, -methicone.

Zawsze upewnij się, co kupujesz

Pamiętaj, nigdy nie kupuj farb do włosów niewiadomego pochodzenia, nie mających pełnej listy składników na opakowaniu. W ten sposób ryzykujesz nie tylko, że nie będziesz zadowolona z fryzury, ale i możesz poważnie narazić swoje zdrowie na niebezpieczeństwo.

Ekologiczne farby do włosów

Jeżeli chcesz zmienić kolor włosów nie niszcząc ich przy tym i nie podrażniając skóry głowy, najlepszym rozwiązaniem będzie naturalne farbowanie włosów. W ofercie naszej firmy znajdują się bezpieczne farby do włosów, zawierające wyłącznie naturalne składniki. Wybierając te farby, nie tylko zadbasz o piękny wygląd włosów, ale i o zdrową skórę głowy. Po ekologiczne farby do włosów chętnie sięgają również osoby, którym leży na sercu środowisko naturalne. Naturalne składniki to mniej szkodliwych, chemicznych odpadów i mniejsze zanieczyszczenia.

Udostępnij na: