View Post

Dlaczego paznokcie się rozdwajają?

Często mówi się, że zadbane dłonie i piękne paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła również zdrowymi i pięknymi paznokciami. Jednak nic straconego – choćby rozdwajające się paznokcie są przykładem problemu, z którym bez problemu sobie poradzimy. Wystarczy zapoznać się z kilkoma poradami zawartymi poniżej.

View Post

Czy farbowanie włosów jest szkodliwe?

Farbowanie to sposób na nadanie włosom pięknego koloru, przykrycie siwizny czy odświeżenie fryzury. Wiele osób obawia się jednak, że składniki zawarte w farbach mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na włosy, ale nawet na cały organizm. Czy farbowanie włosów rzeczywiście jest szkodliwe?

Na jakie składniki w farbach do włosów należy uważać?

Dzięki farbowaniu możesz nadać swojej fryzurze nowy, atrakcyjny wygląd. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno farby do włosów, sprawdź jej skład. Koloryzacja wykonywana przy pomocy złej jakości farb może niszczyć Twoje włosy, a także być niebezpieczne dla całego organizmu. Nie oznacza to jednak, że masz rezygnować z koloryzacji. Przeczytaj, jakich składników unikać i wybieraj bezpieczne farby do włosów.

5 korzyści dlaczego warto stosować naturalne farby do włosów

Włosy są bardzo wrażliwe na działanie środków chemicznych. Dlatego zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i przy zabiegach wykonywanych raz na jakiś czas – jak np. farbowanie – warto sięgać po kosmetyki na bazie naturalnych składników. Przedstawiamy dziś 5 powodów, dla których warto stosować naturalne farby do włosów.

Jak dbać o wrastające paznokcie?

Wrastający paznokieć – z pozoru drobny, a w rzeczywistości niezwykle bolesny problem. Potrafi mocno utrudnić życie, a każdy, kto doświadczył go choć raz, z pewnością nie chciałby przechodzić tego po raz kolejny. Jak o to zadbać?

Wrastające paznokcie u nóg – jak leczyć?

Wrastające paznokcie to problem dotyczący bardzo wielu osób. Pozornie błahy, potrafi  przynieść wiele bólu i znacznie utrudnić funkcjonowanie. Podpowiadamy w jaki sposób można leczyć to schorzenie.