farbowanie włosów

Czy farbowanie włosów jest szkodliwe?

Farbowanie to sposób na nadanie włosom pięknego koloru, przykrycie siwizny czy odświeżenie fryzury. Wiele osób obawia się jednak, że składniki zawarte w farbach mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na włosy, ale nawet na cały organizm. Czy farbowanie włosów rzeczywiście jest szkodliwe?

Farbowanie włosów w domu

Koloryzacja wykonana przy użyciu farb złej jakości może osłabić włosy, a nawet być niebezpieczna dla zdrowia. Konieczne jest więc dokładne czytanie składu danej farby. Unikać powinno się przede wszystkim amoniaku, który znajduje się w większości tanich farb do włosów. Co prawda dzięki niemu kolor jest trwały, ale jednocześnie włosy stają się bardzo przesuszone i zniszczone. Farby z amoniakiem zaburzają proces wytrącania melaniny, a tym samym kondycja włosów jest osłabiona.

W produktach dostępnych w drogeriach znaleźć także można te zawierające w swoim składzie silikony. Choć dodają one włosom blasku, jednocześnie bardzo obciążają kosmyki. Wiele farb wywołuje także alergię, dlatego warto upewnić się, że w ich składzie nie ma siarczanów, chlorowodoru czy nadtlenku wodoru.

Farbowanie włosów w salonie

Znacznie lepiej jest skorzystać z usług salonu fryzjerskiego, upewniwszy się najpierw, że jest to miejsce godne zaufania i świadczy usługi na wysokim poziomie. Koloryzacja jest bowiem szkodliwa, ale tylko, gdy wykonuje się ją nieprawidłowo lub przy pomocy nieodpowiednich produktów. Nasz salon należy do prestiżowej grupy „Salon Expert”, co sprawia, że do każdego zadania podchodzimy z maksymalną starannością. Używamy tylko farb wysokiej jakości, pozbawionych szkodliwych składników, dzięki czemu klienci nie muszą obawiać się negatywnego wpływu koloryzacji na strukturę włosa.

Warto też pamiętać, że przy samodzielnym farbowaniu nie sposób dokładnie i równomiernie nałożyć farby na powierzchnię włosów. Przy korzystaniu z usług salonu nie ma tego problemu – zabieg koloryzacji przeprowadzany jest przez profesjonalistów. Koloryzacja w naszym salonie kosmetycznym może być także połączona z zabiegiem modelacji czy strzyżenia włosów. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na oszczędność czasu, ale i pieniędzy – ceny są niższe niż w przypadku wykonywania poszczególnych zabiegów osobno.

Naturalne farbowanie

Koloryzacja nie musi wcale osłabiać włosów. Farby naturalne pozbawione są bowiem toksycznych substancji, a tym samym nie tylko nie szkodzą włosom, ale nawet są w stanie odbudować je i wzmocnić. Jednocześnie szeroki wybór farb naturalnych pozwala na uzyskanie każdego pożądanego koloru. Jest to ponadto doskonałe rozwiązanie dla alergików czy osób ze szczególnie wrażliwą skóra głowy.

W naszym salonie kosmetycznym również można poddać się zabiegowi naturalnej koloryzacji i zyskać pewność, że zostanie on przeprowadzony profesjonalnie, a włosy będą wyglądały lśniąco i zdrowo. Również w przypadku koloryzacji naturalnej dostępne są atrakcyjne oferty, łączące koloryzację ze strzyżeniem czy modelowaniem włosów. Farby naturalne nie szkodzą włosom, dzięki czemu taka koloryzacja będzie całkowicie bezpieczna.

Jakie korzyści niesie ze sobą farbowanie?

Dzięki koloryzacji włosy stają się lśniące, a ich kolor bardziej intensywny i głęboki. Farby do włosów nie tylko pozwalają na całkowitą zmianę koloru, ale także na podkreślenie ich naturalnej barwy i wydobycie z niej wszelkich walorów. To także niezawodny sposób na przykrycie siwizny i młodszy wygląd.

Warto pamiętać, że farbowanie samo w sobie nie jest szkodliwe. Wiele zależy od częstotliwości wykonywania zabiegów, a także od marki danej farby i umiejętności farby. Najlepiej więc powierzyć koloryzację profesjonalistom.

Udostępnij na: