5 korzyści dlaczego warto stosować naturalne farby do włosów

Włosy są bardzo wrażliwe na działanie środków chemicznych. Dlatego zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i przy zabiegach wykonywanych raz na jakiś czas – jak np. farbowanie – warto sięgać po kosmetyki na bazie naturalnych składników. Przedstawiamy dziś 5 powodów, dla których warto stosować naturalne farby do włosów.

Obecnie coraz więcej osób przekonuje się do naturalnych kosmetyków. To mądry krok, ponieważ przynoszą one o wiele więcej korzyści, niż popularne dotychczas środki zawierające agresywne substancje chemiczne, które na dłuższą metę niszczą i osłabiają nasze włosy. Przyjrzyjmy się dziś korzyściom, jakie przynosi koloryzacja przy użyciu naturalnych farb!

 

Farby do włosów na naturalnych składnikach

Z założenia składniki stosowane w kosmetyce naturalnej mają być przyjazne dla ciała i działać w zgodzie z jego naturalnymi procesami. To właśnie to, czego często brakuje konwencjonalnym produktom. Te z kolei nierzadko zaburzają prawidłowe funkcjonowanie gruczołów, a nawet zakłócają gospodarkę hormonalną.

 

Naturalne farby do włosów – idealne dla alergików

Choć nie wszystkie składniki naturalnych farb to substancje hipoalergiczne, mimo to stosowanie ich znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. Zupełnie inaczej jest w przypadku produktów chemicznych, w których składzie znaleźć można wiele agresywnych, uczulających substancji, takich jak rezorcyna, 2,5-diaminotoluen czy m-aminofenol.

 

Odpowiednie dla kobiet w ciąży

Należy pamiętać, że wiele chemicznych farb do włosów zawiera substancje rakotwórcze, a także szkodliwe dla kobiet w ciąży i ich przyszłych pociech. To właśnie dlatego lekarze odradzają koloryzację paniom oczekującym potomstwa. Jest ona jednak zupełnie bezpieczna, jeżeli stosujemy naturalne farby – między innymi roślinne, na bazie henny.

 

Bezpieczne dla struktury włosa

Przeciwnicy naturalnych farb do włosów argumentują, że nie pokrywają one siwych włosów tak dobrze, jak produkty chemiczne. Jednakże wbrew pozorom cecha ta stanowi ogromną zaletę. Dzieje się tak bowiem dlatego, że naturalny kosmetyk nie narusza struktury włosa, a jedynie pokrywa go od zewnątrz. Dzięki temu włosy nie przesuszają się i nie niszczą.

 

Przyjazne dla środowiska

Farby na bazie naturalnych składników są także przyjazne dla środowiska. Dzięki temu, że pozyskiwane są z odnawialnych surowców, proces ich wytwarzania jest znacznie mniej szkodliwy, niż produkcja farb chemicznych.

 

Na naturalną i bezpieczną koloryzację zapraszamy do naszego studia fryzur i kosmetyki Shazi!

Udostępnij na: